Co nas wyróżnia?

*       Przedszkole posiada własną oryginalną maskotkę, którą jest „Kubuś Puchatek”.

Aktywnie uczestniczy ona w życiu przedszkola. W październiku natomiast obchodzimy hucznie urodziny „Kubusia Puchatka” z tortem, pochodem grup przedszkolnych  po ulicach naszego miasta. Kubuś - maskotka wiedzie prym na każdej ważnej uroczystości przedszkolnej.

*       Posiadamy nowoczesne wyposażenie zaplecza kuchennego.

Zapewniamy indywidualizację posiłków, z uwzględnieniem zaleceń dietetycznych. Porcje żywnościowe nie są dla dzieci wydzielane.

Oferujemy aż pięć posiłków dziennie:conaswyroznia

8.30            - I śniadanie

10.00            - II śniadanie

11.30            - obiad z dwóch dań

14.00            - I podwieczorek

15.50            - II podwieczorek

*       Prowadzimy codziennie kilkugodzinną naukę języka angielskiego.

Intensywna nauka języka angielskiego, kształtująca umiejętność posługiwania się językiem angielskim, jako drugim językiem własnym. Aby osiągnąć taki efekt w każdej z grup oprócz nauczyciela, pracuje również lektorka, mówiąca jedynie w języku angielskim.

W związku z tym, iż kontakt z lektorką jest systematyczny i dotyczy wszelkich sytuacji komunikacyjnych zaistniałych w ciągu dnia, umiejętności językowe przyswajane są w sposób nieinwazyjny, ale również niezwykle skuteczny. Najistotniejsze sprawności rozwijane w trakcie nauki to przede wszystkim skuteczna komunikacja i konwersacja. Dzieci zachęcane są do wypowiadania się w języku angielskim w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem, jak również między sobą.

Poza obcowaniem z językiem obcym w ciągu dnia, organizowane są również codzienne lekcje (English time!), podczas których dzieci uczą się nowych zwrotów, słownictwa, piosenek i gier, które będą wykorzystywane w późniejszej komunikacji z lektorem. Niezwykle ważne są wyrażenia, których uczniowie mogą używać w różnych sytuacjach komunikacyjnych – w języku angielskim trzeba poprosić o dokładkę w trakcie obiadu, o pomoc przy ubieraniu, o temperówkę, czy podanie pasty do zębów.

Duży nacisk położony jest również na kształtowanie odpowiednich reakcji na komunikaty w języku angielskim (Sit down, Make a circle, Brush your teeth, Put on your shoes). W związku z tym, nawet, jeśli dziecko czuje opór przed posługiwaniem się językiem obcym, lektor ma pewność, że jest z nim osłuchane, i że komunikacja (mimo jednostronności) przynosi oczekiwany efekt. Porównywalne jest to z uczeniem się języka ojczystego – dziecko zanim zacznie mówić, rozumie i wykonuje szereg poleceń wypowiadanych przez matkę. Natomiast wprowadzając elementy ruchowe do nauki słownictwa lektorzy pobudzają umiejętności kojarzenia dźwięku (wyrazu) z gestem, czy mimiką.

W związku z tym, że żadne słowo nie jest tłumaczone na język polski, dzieci z kontekstu wypowiedzi, a także z postawy lektora, domyślają się jego znaczenia. Dzięki temu w dziecku nie kształtuje się konieczności znalezienia polskiego odpowiednika dla danego słowa, a raczej odpowiednie umiejscowienie słowa angielskiego wśród tych poznanych wcześniej. Prowadzi to do ułatwionej i szybszej komunikacji – dziecko nie zastanawia się jak przełożyć swoje myśli na angielski, komunikuje swoją potrzebę machinalnie w języku obcym.

Tematyka przyporządkowana jest obowiązującej podstawie programowej wychowania przedszkolnego oraz programowi przedszkola.

Co, jeśli dziecko nie mówi jeszcze płynnie w języku ojczystym?

Osłuchiwanie się z językiem obcym nie wpływa negatywnie w żaden sposób na posługiwanie się językiem ojczystym. Nie opóźnia to nauki mówienia, ani zakresu poszerzania słownictwa, gdyż dziecko obcuje w jednym czasie z dwoma językami. Taka sytuacja jedynie zwiększa wiedzę dziecka czyniąc je w pewnym sensie „dwujęzycznymi”.

*       Przedszkole „Kubuś Puchatek” organizuje częste wycieczki do ciekawych miejsc w obrębie naszego regionu.

*       Oprócz pełnowymiarowego przedszkola istnieje możliwość pozostawienia pociechy pod opieką na godziny.

Placówka posiada usprawnienia do prowadzenia dziennej opieki nad dzieckiem w dogodnych dla rodzica godzinach np. gdy ten ma pilny wyjazd, wizytę u lekarza itp.

*       Od tego roku „Kubuś Puchatek” udostępnia swoje sale oraz zajmuje się organizacją przyjęć urodzinowych i wszelkiego rodzaju imprez dla najmłodszych do lat 6.