Ogłoszenia Tygrysków

UWAGA!

Informacja dla Rodziców, których dzieci  wyjeżdżają na wycieczkę

do LOOPY’S WORLD oraz do PAPUGARNI

w Gdańsku w dniu 24.04.2018 r. (wtorek)

• prosimy o przyprowadzenie dzieci w tym dniu najpóźniej do godz. 6.45;
  • 6.45 – 7.10 – przewidziane jest śniadanie;
  • 7.10 – 7.30 – przygotowanie dzieci do wyjazdu;
  • 7.30 – wyjazd autokaru do Gdańska (drugie śniadanie – małe przekąski i wodę zabieramy ze sobą z przedszkola);
  • 10.00 – 12.30 – czas pobytu w LOOPY’S WORLD;
  • około 12.00 -12.30 obiad z dwóch dań w LOOPY’S WORLD - pomidorowa, kotleciki drobiowe, ziemniaczki, suróweczka, kompocik;
  • 12.30 – 13.00 – przejazd do PAPUGARNI;
  • 13.00 - 15.00 – pobyt w PAPUGARNI;
  • 15.00 – 15.20 - lekki podwieczorek i spacer;
  • około 15.20  - 17.30 przejazd autokaru z Gdańska do Braniewa;
  • ok. 17.30 odbiór dzieci z przedszkola – tylko osoby upoważnione do odbioru, prosimy o odbiorze dziecka informować nauczyciela (będą oni odnotowywać odbiór).

Prosimy Rodziców by swe pociechy zaopatrzyły tylko w ubranie na zmianę tj. skarpetki, spodnie, koszulka na długi i krótki rękaw, majteczki, bluza. Wszystko prosimy włożyć do worka lub niewielkiego plecaczka i koniecznie podpisać w widocznym miejscu. Prosimy też włożyć do tego worka ubranie do LOOPY’S WORLD tj. getry długie bawełniane i koszulka bawełniana na krótki rękaw oraz dodatkowe potrzebne dziecku rzeczy do PAPUGARNI tj. cienka bluza z kapturem KONIECZNIE! oraz rękawiczki „palczatki” przejściówki (cienkie).

UWAGA BARDZO WAŻNE!!!

Bluza i rękawiczki bez naszywek kolorowych, jednolite, najlepiej w kolorach SZARYCH i CZARNYCH. Prosimy, aby dziewczynki nie miały pomalowanych paznokci i były bez spineczek, kolorowych dodatków we włosach oraz bez kolczyków.

Prosimy też o przyniesienie jednej butelki pustej po „Kubusiu play”, którą sami podpiszemy i wlejemy wodę do picia Waszym dzieciom. Butelki zbierają wychowawczynie w grupach.

Butelki dostarczyć dzień wcześniej!

Prosimy nie dawać dzieciom ze sobą zabawek, słodyczy, pieniążków.

Ze względu na bezpieczeństwo Państwa dzieci, bardzo prosimy o nietelefonowanie do nauczycieli zbyt często (odebranie telefonu lub SMS-a, odwraca uwagę wychowawcy od zajmowania się grupą).

UWAGA!

Zabieramy ze sobą numery telefonów do Państwa i w razie potrzeby będziemy ich używać niezwłocznie.

W razie choroby lokomocyjnej u dziecka, proszę informować wychowawców przed odjazdem, o której i jaką podano tabletkę, w celu odnotowania w karcie.

Nauczyciele NIE MOGĄ podawać ŻADNYCH leków dla dzieci.

Zwracamy się z prośbą o nie podawanie dzieciom tabletek do ssania przeciwwymiotnych
w trakcie podróży.

Z góry dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę.

Temat miesiąca: Autumn

Tematy tygodnia:

Colours

Autumn clothes

Weather

Happy birthday

Przykładowe słówka i zwroty:

Red, yellow, brown, green, orange, purple, blue, it’s…

Raincoat, umbrella, willies, put on, take off

It’s windy, it’s raining

Bear, birthday, cake, present

Piosenki i wiersze:

Colours

In the red, red town was a red, red house.

In the red, red house, was a red, red bed.

In the red, red bed, was a red, red cat. And that is that.

In the yellow, yellow…

It’s raining, it’s windy